Tradycja - Rzetelność - Profesjonalizm
Firma H. Skrzydlewska

FIRMA H. SKRZYDLEWSKA ISTNIEJEMY OD 1937r.

Telefony czynne całą dobę

Unia Krajowych Firm Pogrzebowych. Twórzmy historię, a nie bądźmy historią!

09.06.2024

Jubileuszowa 10 edycja targów Necroexpo za nami. W tym największym wydarzeniu branży funeralnej w Polsce nie mogło zabraknąć firmy H.SKRZYDLEWSKA, lidera na łódzkim, a także ogólnopolskim rynku usług pogrzebowych. Tym razem łódzka firma wystąpiła na targach jako członek Unii Krajowych Firm Pogrzebowych. To inicjatywa powołana wspólnie z innymi polskimi firmami pogrzebowymi.

Necroexpo to największe targi pogrzebowe i cmentarne w Europie Środkowo-Wschodniej. Spotkanie, które gromadzi producentów, dostawców, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych polską branżą pogrzebową z kraju i zagranicy. Podczas tegorocznego wydarzenia zorganizowanego w Kielcach spotkali się wiodący przedstawiciele branży. Organizacje zrzeszające firmy pogrzebowe z całego kraju miały okazję wymienić się doświadczeniami, a wystawcy i uczestnicy mogli nawiązać kontakty biznesowe oraz odkryć najnowsze produkty i usługi dostępne na rynku.

W tym roku podczas targów swoją działalność zainaugurowała Unia Krajowych Firm Pogrzebowych, nowa inicjatywa powołana przez właścicieli wiodących firm pogrzebowych z całej Polski. UKFP tworzą między innymi takie firmy pogrzebowe, jak H.SKRZYDLEWSKA z Łodzi, KOPERSKI z Warszawy, KASPERCZYK z Będzina, CONCORDIA z Częstochowy, OSTATNIA POSŁUGA ze Świdnicy oraz ARCHON z Wrocławia.

Unia Krajowych Firm Pogrzebowych jest – jak mówią jej inicjatorzy – odpowiedzią polskiego sektora pogrzebowego na zmiany i pojawiające się w związku z tym zagrożenia, które dotykają branżę. Na przykład pojawienie się obcego kapitału, konsolidacja poprzez wykup lokalnych, niewielkich zakładów pogrzebowych, a także nieznane wcześniej wyzwania i problemy dotyczące sukcesji.

Proces konsolidacji jest naturalnym elementem gospodarki wolnorynkowej, którego celem jest dążenie podmiotów gospodarczych do zwiększenia udziału w rynku oraz osiągnięcia efektu skali, dzięki na przykład obniżeniu kosztów. Problem powstaje jednak, gdy jesteśmy zmuszani do konsolidacji lub sprzedaży firmy, a nie jest to wynik zamierzonej i zaplanowanej strategii rozwoju. Stąd powstała nasza grupa, aby z jednej strony wspierać obronę przed takimi działaniami, a z drugiej dawać możliwości i szanse dalszego rozwoju dla firm, które chcą wyjść poza swój lokalny rynek, przy wsparciu największych firm z danego sektora – informują twórcy nowej inicjatywy.

Warto podkreślić, że Unia Krajowych Firm Pogrzebowych zrzesza dziś kilkanaście podmiotów, głównie firm rodzinnych, z szeroko pojętej branży pogrzebowej. Prowadzone są jednak rozmowy w celu zwiększenia swoich możliwości w zakresie konsolidacji tego sektora. Twórcy UKFP zachęcają zainteresowanych przedsiębiorców pogrzebowych do kontaktu i rozmów. Wspólne działanie może bowiem pomóc polskiej branży funeralnej w rozwoju i budowie silnych lokalnych i ogólnopolskich marek. Umożliwi też wycenić przedsiębiorstwo pogrzebowe lub krematorium na uczciwych i konkurencyjnych zasadach.

Założyciele Unii Krajowych Firm Pogrzebowych

Firma H.SKRZYDLEWSKA

Firma powstała w 1937 roku z inicjatywy seniorki rodu – śp. Heleny Skrzydlewskiej. W początkach działalności zajmowała się uprawą kwiatów. W latach 80. stery w rodzinnym przedsiębiorstwie przejął Witold Skrzydlewski, który skupił się na rozwoju działalności.

Obecnie firma H.Skrzydlewska jest jednym z liderów polskiego rynku funeralnego. Usługi pogrzebowe są realizowane w 16 biurach pogrzebowych oraz dwóch krematoriach. Pod marką H.Skrzydlewska funkcjonuje też ponad 40 kwiaciarni w województwie łódzkim co sprawia, że to największa sieć kwiaciarni w Polsce.

Firma H.Skrzydlewska przechodzi proces sukcesji, a stery w przedsiębiorstwie przejmuje Witold Adam Skrzydlewski, syn obecnego właściciela.

Przedsiębiorstwo Pogrzebowe KOPERSKI

Firma została założona w 1937 roku w Mszczonowie przez Helenę i Władysława Koperskich. Dziś firma KOPERSKI to prężnie działające rodzinne przedsiębiorstwo działające na terenie całego województwa mazowieckiego, za które odpowiedzialne są kolejne pokolenia: Łukasz, Janina, Błażej i Wiktor Koperscy.

Przez te wszystkie lata firma zbudowała infrastrukturę, która pozwala świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Najnowocześniejsza flota samochodów marki Pilato, specjalistycznie wyszkolony personel, własna fabryka trumien, własne prosektoria, zarządzanie cmentarzami oraz domy pogrzebowe w Mszczonowie, Grodzisku Mazowieckim, Żyrardowie oraz Warszawie pozwalają spełnić każde życzenie klientów firmy.

Firma KASPERCZYK

Firma Kasperczyk jest liderem usług pogrzebowych na terenie Śląska oraz Zagłębia Dąbrowskiego. Przedsiębiorstwo z tradycjami rodzinnymi, świadczące usługi od 1991 roku. Punkty firmy są zlokalizowane w pięciu lokalizacjach: HADES – Będzin, ARKA – Czeladź, ARKA – Dąbrowa Górnicza, EDEN – Sosnowiec, ARKA – Tychy.

CONCORDIA

Jest to rodzinna firma z 33-letnim doświadczeniem, która z pełnym zaangażowaniem wspiera klientów w najtrudniejszych chwilach oferując usługi pogrzebowe oraz międzynarodowy transport zmarłych. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiada francuską habilitację oraz flotę nowoczesnych karawanów, co pozwala na sprawną i bezpieczną realizację transportu. Dzięki wypracowanym przez lata działalności procedurom sprowadzania zmarłych do Polski, firma może działać sprawnie i skutecznie minimalizując koszty ponoszone przez klientów.

OSTATNIA POSŁUGA

Firma została założona w 1991 roku i od początku jest zarządzana przez Rodzinę Karpińskich. Przedsiębiorstwo składa się z wielu marek, obecnych na terenie Świdnicy. Są to: KORONER sp. z o.o. – spółka prowadząca prosektorium, ABC Ostatnia Posługa – zakład pogrzebowy oraz administracja cmentarzy parafialnych (ostatniaposluga.pl), Crematio.pl – krematorium w kooperacji dwóch firm: ABC Ostatnia Posługa T.K. Karpińscy s.c. i ARCHON sp. z o.o., Groby24.pl – serwis www oferujący usługi związane z opieką nad grobami. Farma Miejska – administracja cmentarzy komunalnych, zakładanie i utrzymanie terenów zielonych, prace dendrologiczne, utrzymanie ciągów pieszych i dróg, budowa placów zabaw i boisk sportowych.

ARCHON

Dom Pogrzebowy Archon z Wrocławia został założony tuż po II wojnie światowej, szybko stał się ważnym miejscem dla rodzin potrzebujących pomocy w czasie żałoby, zdobywając reputację w całej Polsce. Firma przekształciła się w profesjonalny Dom Pogrzebowy, oferując kompleksowość usług. W toku dynamicznego rozwoju powstały nowe firmy, które wraz z Domem Pogrzebowym stanowią spójną całość. Archon Kamieniarstwo (profesjonalna obsługa przy tworzeniu pomników, ale także produktów użytkowych i dekoracyjnych), Archon Kwiaciarnie (6 profesjonalnych kwiaciarni, pracownia florystyczna oraz chłodnia), Archon Kawiarnie (możliwość organizacji konsolacji, wydarzeń okolicznościowych oraz miejsce, gdzie można spotkać się w miejscu z duszą i pasją). Nad całością Rodzinnych Firm czuwa Fundacja Archon.