Firma H. Skrzydlewska; Sieć kwiaciarni, usługi pogrzebowe, krematorium Tradycja Rzetelność Profesjonalizm telefony czynne całą dobę +48 42 672 33 33 800 672 333, 195 88

Wspieramy łódzki sport

Załóż konto Produktów: 0
Wartość: 0 zł

Aktualności

Zmarł Marek Pięta

12.11.2018

W piątek 11 listopada, po długiej chorobie, zmarł Marek Pięta. Wybitny sportowiec oraz działacz na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Marek Pięta urodził się 29 marca 1954 roku. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w Górniku Wałbrzych, jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1978 roku, gdy przeniósł się do Widzewa Łódź. Był częścią "Wielkiego Widzewa". Z łódzkim klubem mógł świętować wicemistrzostwo oraz dwa mistrzostwa kraju.

Pięta odnosił sukcesy z Widzewem także w rozgrywkach międzynarodowych. Do dziś kibice wspominają jego gol przeciwko Juventusowi Turyn. W 1982 roku przeniósł się do Hannoveru 96, gdzie po dwóch latach skończył karierę.

Po zawieszeniu butów na kołku postanowił zaangażować się w sprawy piłkarskie jako działacz. Był prezesem Polskiego Związku Piłkarzy, Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa Łódź im. Ludwika Sobolewskiego, a także członkiem Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN.

Maręk Pięta pozostanie w naszej pamięci jako wybitny sportowiec, ale także człowiek, który poświęcał się dla innych. Spoczywaj w pokoju...

O terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższych dniach.