Firma H. Skrzydlewska; Sieć kwiaciarni, usługi pogrzebowe, krematorium Tradycja Rzetelność Profesjonalizm telefony czynne całą dobę +48 42 672 33 33 800 672 333, 195 88

Wspieramy łódzki sport

Załóż konto Produktów: 0
Wartość: 0 zł

Aktualności

Msza święta pogrzebowa - ŚP Ksiądz Biskup Adam Lepa

07.05.2022

W sobotę 7 maja w łódzkiej Archikatedrze odbyła się msza święta pogrzebowa ŚP Księdza Biskupa Adama Lepy. Ciało ŚP Księdza Biskupa spoczęło w grobie rodzinnym na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Wojciecha przy ul. Kurczaki w Łodzi.

Ksiądz Biskup Adam Lepa urodził się 17 marca 1939 roku w Łodzi. Był biskupem pomoczniczym archidiecezji łódzkiej, biskupem tytularnym Regiany. Swoją edukację teologiczną prowadził w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, a także w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, a następnie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W swojej pracy duszpaterskiej był szczególnie znany jako duszpasterz akademicki, a także rektor Wyższego Seminarium Duchownego. Był autorem kilkunastu ksiązek, setek artykułów naukowych  i prasowych, których główną tematyką były media. W związku z tym pełnił wiele funkcji w Konferencji Episkopatu Polski związanych właśnie z mediami.

Jako wieloletni duszpasterz łódzkiej społeczności, Ksiądz Biskup Adam Lepa cechował się otwartością i bezinteresownością. Członkowie łódzkiej społeczności zawsze mogli na niego liczyć, a jego pomoc była nieoceniona.

W imieniu właścicieli oraz pracowników Firmy H. Skrzydlewska składamy Rodzinie ŚP Biskupa Adam Lepy wyrazy współczucia, a także składamy kondolencje na ręce całej wspólnoty duspasterskiej w regionie łódzkim. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za lata posługi ŚP Biskupa Adama Lepy.

Biskup Adam Lepa

Biskup Adam Lepa

Biskup Adam Lepa

Biskup Adam Lepa

Biskup Adam Lepa

Biskup Adam Lepa

Biskup Adam Lepa

Biskup Adam Lepa