Firma H. Skrzydlewska; Sieć kwiaciarni, usługi pogrzebowe, krematorium Tradycja Rzetelność Profesjonalizm telefony czynne całą dobę +48 42 672 33 33 800 672 333, 195 88

Wspieramy łódzki sport

Załóż konto Produktów: 0
Wartość: 0 zł

Aktualności

Msza święta pogrzebowa - ŚP Ksiądz Biskup Adam Lepa

07.05.2022

W sobotę 7 maja w łódzkiej Archikatedrze odbyła się msza święta pogrzebowa ŚP Księdza Biskupa Adama Lepy. Ciało ŚP Księdza Biskupa spoczęło w grobie rodzinnym na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Wojciecha przy ul. Kurczaki w Łodzi.

Ksiądz Biskup Adam Lepa urodził się 17 marca 1939 roku w Łodzi. Był biskupem pomoczniczym archidiecezji łódzkiej, biskupem tytularnym Regiany. Swoją edukację teologiczną prowadził w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, a także w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, a następnie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W swojej pracy duszpaterskiej był szczególnie znany jako duszpasterz akademicki, a także rektor Wyższego Seminarium Duchownego. Był autorem kilkunastu ksiązek, setek artykułów naukowych  i prasowych, których główną tematyką były media. W związku z tym pełnił wiele funkcji w Konferencji Episkopatu Polski związanych właśnie z mediami.

Jako wieloletni duszpasterz łódzkiej społeczności, Ksiądz Biskup Adam Lepa cechował się otwartością i bezinteresownością. Członkowie łódzkiej społeczności zawsze mogli na niego liczyć, a jego pomoc była nieoceniona.

W imieniu właścicieli oraz pracowników Firmy H. Skrzydlewska składamy Rodzinie ŚP Biskupa Adam Lepy wyrazy współczucia, a także składamy kondolencje na ręce całej wspólnoty duspasterskiej w regionie łódzkim. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za lata posługi ŚP Biskupa Adama Lepy.