Firma H. Skrzydlewska; Sieć kwiaciarni, usługi pogrzebowe, krematorium Tradycja Rzetelność Profesjonalizm telefony czynne całą dobę +48 42 672 33 33 800 672 333, 195 88

Wspieramy łódzki sport

Załóż konto Produktów: 0
Wartość: 0 zł

Aktualności

Mistrzostwa Polski Squasha H.SKRZYDLEWSKA w Łodzi

27.05.2022

Od 16 do 25 czerwca br. w Łodzi zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Squasha H.SKRZYDLEWSKA 2022. Tytularnym sponsorem turnieju została sieć kwiaciarni H.Skrzydlewska, która jest także strategicznym sponsorem Orła Łódź.

Najważniejsza impreza polskiego Squasha po raz pierwszy w historii zawita do Łodzi. Najciekawsze mecze turniejów będą rozgrywane na specjalnie do tego wybudowanym szklanym korcie w Rotundzie Galerii Manufaktura. Będzie to wyjątkowe widowisko, w którym zobaczymy sport na najwyższym poziomie. Warto dodać, że sponsorem tytularnym wydarzenia jest sieć kwiaciarni H.Skrzydlewska, a partnerem Klub Żużlowy Orzeł Łódź.

- Firma H.Skrzydlewska inwestuje w promocję poprzez sport. Nasza sieć kwiaciarni została tytularnym sponsorem Mistrzostw Polski w Squasha, a Orzeł Łódź partnerem wydarzenia. Chcemy wykorzystać sport do promocji firmy i klubu. Podczas zawodów planujemy pokazowy trening squasha dla naszych zawodników i mecz pokazowy zawodnika Orła Łódź, który wykaże talent w tej dyscyplinie, z przedstawicielem reprezentacji Polski. Planujemy też pokaz aranżacji kwiatowych, które w trakcie zawodów wykonają nasze florystki - opowiada Witold Skrzydlewski, właściciel H.Skrzydlewska i honorowy prezes Orła Łódź.

Podczas mistrzostw zaplanowano trzy turnieje, z których część zostanie rozegrana na specjalnie do tego przygotowanym korcie w Manufakturze: Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn (16-18 czerwca br.) oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski (23-25 czerwca br.). Będą to dwa najwyższej rangi turnieje Squasha w Polsce. Zaplanowano też Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów (3-5 czerwca br.).

Do rywalizacji staną największe gwiazdy polskiego oraz światowego squasha. W jubileuszowej dwudziestej edycji turnieju indywidualnego weźmie udział ponad 300 zawodniczek i zawodników. Zagrają m. in. Karina Tyma, aktualna mistrzyni Polski i mistrzyni Europy juniorów z 2019 roku oraz Filip Jarota, aktualny mistrz Polski. W turnieju drużynowym zagrają m.in. Borja Golan z Hiszpanii i Baptiste Masotti z Francji, zawodnicy z czołówki światowego rankingu.

Organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń towarzyszących mistrzostwom, jak treningi i mecze pokazowe. W turnieju przewidziano też pokazy związane z przygotowaniem kompozycji kwiatowych, które przygotuję florystki kwiaciarni H.Skrzydlewska.

Squash

Mówi się, że Squash najzdrowszym sportem świata - przez godzinę można spalić aż 1000 kalorii. Jedna z historii mówi, że narodził się w londyńskim więzieniu, gdzie skazańcy umilali sobie czas, uderzając piłeczką o ścianę, co obudziło w nich chęć rywalizacji i stało się grą. Początkowo dyscyplinę tę nazwano „racquet”, a obecne określenie nadali jej w XIX wieku uczniowie z angielskiej szkoły Harrow. Squash Łączy aspekty związane z przygotowaniem fizycznym takie jak siła, eksplozywność, wydolność, szybkość, zwinność połączona z doskonałą techniką uderzenia, jak i poruszania się po korcie. Dochodzą jeszcze umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, elementy taktyki i, co najważniejsze, silnej mentalności. Zawodnicy są na korcie tak blisko siebie, że aspekt mentalny odgrywa tutaj ważną rolę. Połączenie tych wszystkich składników sprawia, że daje on wiele przestrzeni do rozwoju, a samo konkurowanie daje ogromną frajdę.

W Mistrzostwach Polski w Squasha H.SKRZYDLEWSKA Łódź Czerwiec 2022 udział wezmą m.in.:

  • Karina Tyma, czterokrotna indywidualna Mistrzyni Polski seniorek oraz Mistrzyni Europy juniorek do lat 19
  • Natalia Ryfa, czołowa zawodniczka polskiego squash’a, obecnie numer 1 polskiego rankingu
  • Filip Jarota, Mistrz Polski w squasha
  • Jakub Pytlowany, wice mistrz Polski w squasha

H.Skrzydlewska Squash

H.Skrzydlewska Squash

H.Skrzydlewska Squash

H.Skrzydlewska Squash