Firma H. Skrzydlewska; Sieć kwiaciarni, usługi pogrzebowe, krematorium Tradycja Rzetelność Profesjonalizm telefony czynne całą dobę +48 42 672 33 33 800 672 333, 195 88

Wspieramy łódzki sport

Załóż konto Produktów: 0
Wartość: 0 zł

Balsamacja

Tanatopraksja, zwana także balsamacją, zapobiega nieodwracalnym procesom zachodzącym w ludzkim ciele, po śmierci. To czas dany na godne pożegnanie się z bliskimi.

Zabieg tanatopraksji może wykonywać wyłącznie osoba posiadająca specjalne uprawnienia. Firma H.Skrzydlewska jako jedyna w kraju zatrudnia w tym celu specjalistę najwyższej klasy światowej.

"Tanatopraksja to przywracanie śladów życia zmarłemu" – mówi Morgane Lavigne. – "Bliscy w ten sposób oddają hołd i szacunek zmarłemu odprowadzając go w ostatnią drogę".
Morgane Lavigne ukończyła najlepszą francuską uczelnię specjalizującą się w kształceniu w tej dziedzinie. Potwierdza to dyplom tanatopraksji Uniwersytetu Medycznego w Angers we Francji. Nasza pracownica odbyła również we Francji specjalistyczne kursy chirurgicznej rekonstrukcji ciała osoby zmarłej. To jedyny tanatopraktyk w Polsce posiadający świadectwa renomowanej francuskiej szkoły wyższej.

Tanatopraksja pozwala wstrzymać do kilku dni naturalną, pośmiertną dekompozycję ciała. Eliminuje nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje na pewien czas inne wizualne przeszkody, dzięki czemu ciało zachowuje swój naturalny wygląd. Z doświadczenia wiemy, że jest to ważne dla bliskich, którzy czuwają przy zmarłym w domu pogrzebowym.

Bez zabiegu balasamacji oraz rekonstrukcji pośmiertnej niektóre zwłoki po wypadkach lub ciężkich chorobach nie są pokazywane rodzinom. Dzięki tanatopraksji i rekonstrukcji jest to możliwe. Zabieg przeprowadzamy z całym szacunkiem należnym osobie zmarłej. Zabieg tanatopraksji nie przeszkadza w późniejszej kremacji zwłok.

 

Morgane Lavigne - "Tanatopraksją zajmuję się od 2007 roku. Ukończyłam francuski Uniwersytet Medyczny w Angers i głównie we Francji zdobywałam doświadczenie. Tanatopraksja wiele dla mnie znaczy. Wykonuję swój zawód z prawdziwego powołania, z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem, bo wiem, że pomagam rodzinom zmarłych łatwiej przejść przez żałobę. Jestem dumna, że mogę razem z bliskimi zmarłego oddać hołd, godność oraz szacunek tym, którzy odchodzą. By sprostać wszelkim wymaganiom i świadczyć usługi na najwyższym poziomie, cały czas poszerzam swoją wiedzę. Pragnę zawsze godnie wykonywać swój zawód, tak jak uczyli mnie moi mistrzowie podczas długich lat szkoleń."